מענה אישי ופדגוגי

צוות הייעוץ של בית הספר

טל אלנתן
רכזת תחום הייעוץ
יועצת שכבה ו'
tal.elnathan@leyada.net 
אתי טיילו
יועצת שכבה א'
eti.taylo@leyada.net
חגית גנס
יועצת שכבה ב'
hagit.gans@leyada.net
איילת אלדן
יועצת שכבה ג'
ayelet.eldan@leyada.net 
IMG-20220817-WA0006
חפצי הלפר
יועצת שכבה ד'
heftsi.helfer@leyada.net
ורד ליפצין
יועצת שכבה ה'
vered.lipzin@leyada.net

מענה אישי ופדגוגי

?????

מרכז הלמידה

מרכז הלמידה מסייע לתלמידים שאובחנו כבעלי לקויות למידה בחטיבה הצעירה בבית הספר. לכל תלמיד נקבעת תכנית אישית ומערכת של שעות עזר על ידי מורים בבית הספר עם התמחות בהוראה מתקנת וסיוע לתלמידים עם לקויות למידה.

?????

תכנית התגבור

תכנית לימודים שש שנתית המכוונת לתעודת בגרות עיונית. מיועדת לתלמידות ולתלמידים בעלי מוטיבציה לימודית גבוהה אשר רואים בהשכלה ובלימוד ערך חשוב ומפתח להתקדמות. התכנית מתאימה לתלמידים בעלי יכולת אשר לא הצליחו להביאה לביטוי מלא במהלך לימודיהם בבית הספר היסודי וזקוקים לסביבה מטפחת כדי להתקדם. 
הלימודים במסלול מתאפיינים בלמידה בכיתה קטנה, עד 25 תלמידים, דבר שמאפשר להקדיש תשומת לב אישית. בחלק מהמקרים מתאפשר שילוב לימודי במסלול המואץ בשכבה במקצועות אחדים עבור אלה שיוכיחו את האפשרות להתקדם מעבר לרמת הכיתה ובהתאם לרצון התלמידים ולהמלצת המורים. צוות ההוראה במסלול מיומן ומנוסה בהוראה המיועדת לפיתוח החשיבה ולחיזוק מיומנויות בסיסיות החיוניות להתקדמות. 

?????

כיתות התקשורת

בבית הספר פועלות כיתות תקשורת ייחודיות שנותנות מענה כפול הן ברמה הקוגנטיבית והן ברמה הריגשית לתלמידים מחוננים שנמצאים על הרצף האוטיסטי. התלמידים משולבים באופן מלא בתכנית הלימודים, ומיועדים לסיים את לימודיהם עם בגרות מלאה, ואף למעלה מכך. 
תלמידי המסלול ניחנים בתפקוד קוגניטיבי גבוה מהממוצע, המאפשר להם להשתלב בלימודים, אך יחד עם זאת סובלים ממגוון רחב של לקויות וקשיים, הדורשים ליווי ותיווך, כגון: קשיים חברתיים, תקשורתיים, התנהגותיים, קשיים במוטוריקה גסה ועדינה, תאום תנועתי-תפיסתי, אינטגרציה סנסורית, התמצאות במרחב, גרפו-מוטוריקה ועוד. תלמידי כיתות התקשורת, משולבים באופן מיטבי בכיתות הלימוד הן בפן הלימודי והן בפן החברתי, כל תלמיד לפי יכולותיו וצרכיו, בתיווך צוות התקשורת.

מרחב למידה

מרחב ל(מ)יד"ה

מרחב ללמידה עצמאית בשעות אחר הצהריים עברו תלמידי בית הספר המספק סביבת עבודה נוחה עם ליווי, תמיכה וסיוע של מורים מבית הספר. המרחב פועל בספריית בית הספר יומיים בשבוע ופתוח לכלל התלמידים.

ביטוי באומנות

ביטוי באומנות

בית הספר מעניק לתלמידים ולתלמידות הזקוקים והמעוניינים בכך מסגרת של ביטוי באומנות על ידי מטפלת באומנות. המפגשים הטיפוליים מתקיימים בשעות הלימודים בבית הספר בקבוצות קטנות או אחד-על-אחד.

Unhappy men and women covering faces with positive masks. Depressed people hiding their emotions. Vector illustration for emotion, personality, psychology, disguise, depression concept

קבוצות ביטוי בדרמה

מטרת הקבוצות היא העצמה אישית והרחבת יכולת ההבעה דרך פיתוח הביטחון והיצירתיות של כל אחד מהמשתתפים בקבוצה. במפגשים יש שימוש בכלים מעולם המשחק והתיאטרון: אימפרוביזציה, עבודה עם דמויות, משחקי חברה, עבודה בתנועה ועוד.