תלמידים

מועצת התלמידים והתלמידות של בית הספר היא הגוף המייצג של כלל תלמידי בית הספר. המועצה מורכבת מנציגים ונציגות מכל השכבות שנבחרים באופן דמוקרטי בתחילת כל שנה על ידי חבריהם לשכבה, לתקופת כהונה של שנה אחת. בתחילת כל שנה בוחרת מליאת המועצה את בעלי התפקידים שלה לשנה הקרובה – יו”ר, סגן יו”ר ומזכ”ל, המרכיבים את מזכירות המועצה.

המועצה מתכנסת אחת לשבוע לישיבה בה נדונים נושאים שמעלים חברי המועצה לפי בקשות חבריהם לשכבה. המועצה דנה בבעיות, בקשות ורעיונות, ועושה מאמצים רבים לספק להם מענה. באחריות המועצה ליזום ולהפיק אירועי תרבות והווי ולייצג את קהילת התלמידים מול הנהלת בית הספר.

ניתן לפנות למועצה בדוא”ל: mo.talmidim@leyada.net

עיתון ליד"ה - עיתון התלמידות והתלמידים של בית הספר

עיתון בית-ספרי שמבטא את קולם של התלמידים, עוסק בנושאים הבוערים בבית הספר ומחוצה לו – כלב השמירה של הדמוקרטיה והמנהל התקין. 

תזמורת בית הספר

תזמורת לידה הינה תזמורת שנועדה להכיר לתלמידים את עולמה הרחב והעשיר של המוזיקה, דרך נגינה בצוותא, הקשבה והאזנה מתודית, באמצעות דרכי נגינה שונות על כלי נגינה שונים ועל ידי חיבורם לכלי הנגינה שלהם עצמם. רפרטואר התזמורת עשיר ומתחלק בין קטעים ממחזות-זמר וסרטים, עיבודים לשירים לועזיים וישראלים מתקופות שונות וגם להיטים של מוזיקה קלאסית.

התזמורת מיועדת לתלמידים ולתלמידות עם שנתיים ניסיון (לפחות) בנגינה על כלי נגינה רלוונטי, רצוי עם יכולת קריאת תווים טובה.

מקהלת בית הספר

מקהלת ליד”ה מפגישה תלמידים מכל השכבות והכיתות בבית הספר במטרה לשיר ביחד ברמה גבוהה ואומנותית. הרפרטואר הנו מגוון ונע בין מוזיקה קלאסית, מוזיקת עולם, מחזות זמר, רוק, פופ ומוזיקה ישראלית. זמרי וזמרות המקהלה עובדים ביחד על פיתוח קול, הקשבה, קריאת תוים ושירה באנסמבל ומופיעים באירועים שונים במהלך השנה. 

המקהלה מיועדת לתלמידים ולתלמידות עם אהבה וזיקה לשירה, יכולת שמיעה טובה ונכונות למחויבות ועבודה רצינית.

נבחרות הספורט

בבית הספר מספר נבחרות: כדורסל בנים, כדורסל בנות, כדורעף בנים וכדורעף בנות. הנבחרות מייצגות את ביה”ס בליגת העל בכדורסל בנים ובנות, תחרויות מחוזיות במחוז ירושלים ובתחרויות ארציות.